Użytkownicy

Oddziały

Funkcja oddziały służy do tworzenia siatki struktury organizacyjnej.
Możemy tworzyć oddziały nadrzędne i podrzędne a następnie łączyć je dowolnie.

Aby to zrobić należy przejść do funkcji KONFIGURACJA ADO -> ODDZIAŁY.

Przykładowe drzewko oddziałów:

Na tym drzewku widzimy że głównym oddziałem jest MAŁOPOLSKE a pod nim znajdują się oddziały:

  • Nowy Sącz
  • Kraków Centrala
  • Tranów

Dodatkowo pod oddziałem Kraków znajdują się 3 pododdziały:

  • Kraków1
  • Kraków2
  • Kraków3

Jeżeli damy dostęp kierownikowi do oddziału MAŁOPOLSKIE będzie on widział SUMĘ wszystkich użytkowników z każdego oddziału i pododdziałów pod nim. Tzn. Będzie miał wgląd do raportu szkoleń wszystkich osób, upoważnień oraz będzie mógł nadawać dostępy do systemu dla każdego z tych oddziałów.
Jeżeli nadamy dostęp do np. Kraków Centrala wtedy kierownik będzie widział SUMĘ Kraków Centrala + wszystkie pododdziały tzn. Kraków1, Kraków2, i Kraków3.

Jak stworzyć taką siatkę w SODO? Nic prostszego, tworzymy najpierw poszczególne oddziały poprzez konfiguracja ADO -> Oddziały -> Dodaj. Następnie tworzymy siatkę wybierając odpowiednie oddziały nadrzędnie z listy/siatki. Na podstawie powyższego przykładu konfiguracja wygląda w następujący sposób: 

A dla pododdziałów Kraków centrala konfigurujemy tak:

Udostępnij dokument

Oddziały

Lub skopiuj link

ZAWARTOŚĆ
pl_PLPolish