Użytkownicy Oddziały Funkcja oddziały służy do tworzenia siatki struktury organizacyjnej.Możemy tworzyć oddziały nadrzędne i podrzędne a następnie łączyć je dowolnie.Aby to zrobić należy przejść do funkcji KONFIGURACJA ADO -> ODDZIAŁY.Przykładowe drzewko oddziałów: Na tym drzewku widzimy że głównym oddziałem jest MAŁOPOLSKE a pod nim znajdują się oddziały:Nowy SączKraków CentralaTranówDodatkowo pod oddziałem Kraków znajdują się 3 pododdziały:Kraków1Kraków2Kraków3Jeżeli damy dostęp kierownikowi do oddziału MAŁOPOLSKIE będzie on widział SUMĘ wszystkich użytkowników z każdego oddziału i pododdziałów pod nim. Tzn. Będzie miał wgląd do raportu szkoleń wszystkich osób, upoważnień oraz będzie mógł nadawać dostępy do systemu dla każdego z tych oddziałów.Jeżeli nadamy dostęp do np. Kraków Centrala wtedy kierownik będzie widział SUMĘ Kraków Centrala + wszystkie pododdziały tzn. Kraków1, Kraków2, i Kraków3. Jak stworzyć taką siatkę w SODO? Nic prostszego, tworzymy najpierw poszczególne oddziały poprzez konfiguracja ADO -> Oddziały -> Dodaj. Następnie tworzymy siatkę wybierając odpowiednie oddziały nadrzędnie z listy/siatki. Na podstawie powyższego przykładu konfiguracja wygląda w następujący sposób: A dla pododdziałów Kraków centrala konfigurujemy tak: